رسانه تخصصی مستقل
تشابه ظاهری یا کپی کاری ناشیانه؟
دوشنبه 29 آذر 1395 | ( نظرات )

تیم کیتز – بازیکنان استقلال در تمرینات اخیر خود گرمکن ملانژهایی به تن می کنند که از نظر طرح و قالب شباهت عجیبی به گرمکن های پرسپولیس دارد.

این تشابهات از آنجا عجیب می نماید که تامین کننده پوشاک دو تیم با یکدیگر متفاوت است، حال اینکه با مشاهده این دو در کنار هم شاید چنین برداشت شود که هر دو لباس متعلق به یک برند هستند.

هر چند تفاوت هایی در بعضی قسمت ها مشاهده می شود اما فرم و قالب کلی طرح رنگی هر دو گرمکن بسیار به هم نزدیک است. از طرفی با بررسی منابع موجود، این طرح در مجموعه پوشاک Teamwear جوما به چشم می خورد ولی منبع روشنی که اصالت محصولات مرتبط با فوتبال لی نینگ را مشخص کند در دست نیست.

اساسا اینکه چرا باید چنین اقدامی از سوی تامین کننده یا مسئولان باشگاه استقلال، آن هم با الگوبرداری از پوشاک تیمی مانند پرسپولیس که همواره تصاویر آن در هر سویی به چشم می خورد صورت بگیرد خود علامت سوال بزرگ این تشابه است.

بیگ لایک به سیاه جامگان و ماشین، دیسلایک به سرخابی ها
یکشنبه 28 آذر 1395 | ( نظرات )

تیم کیتز - تیم فوتبال سیاه جامگان که در حال حاضر به استناد آمار و ارقام کیت لیگ صاحب یکی از موفق ترین لباس های لیگ برتر 96-95 است و همچنین ، در تهیه برخی اقلام زمستانی نیز بسیار شکیل عمل کرده اند.

بازیکنان سیاه جامگان در دیدار اخیر این تیم مقابل ماشین سازی دستکش های بافت اختصاصی که منقش به لوگوی این باشگاه بود را به دست داشتند و نیمکت نشینان ماشین سازی هم از پوشش هایی تک رنگ و بدون نقوش نامرتبط با ورزش برای گرم نگه داشتن خود استفاده می کردند.

هر چند ترکیب رنگ پتوها بیشتر به حریف ماشین سازی متمایل بود اما نفس این عمل که از پوششی با طرح یکنواخت و شکیل استفاده کرده بودند جالب توجه است. این در حالی است که پرسپولیس و استقلال در دیدارهای اخیر خود روی نیمکت از پتوهایی با طرح های عجیب و غریب گل و مرغی که ما را به یاد رخت خواب های نوستالژیک خودمان می اندازد استفاده کردند!لباس ویژه وردربرمن به مناسبت کریسمس
شنبه 27 آذر 1395 | ( نظرات )

تیم کیتز – تیم فوتبال وردربرمن در آخرین دیدار خانگی خود پیش از پایان زمستان مقابل کلن پیراهنی ویژه به تن داشت.

این لباس در واقع همان لباس سوم وردربرمن در فصل جاری است که پیش از این رونمایی شده بود و حالا به مناسبت کریسمس لوگویی با ترکیب نشان باشگاه با شمایل گرافیکی درخت کاج جایگزین لوگوی باشگاه وردربرمن بر روی پیراهن این تیم شده است.

این حرکت اولین بار در فصل 03-2002 توسط باشگاه وردربرمن اجرا شد و به نوعی برای آنها خوش یمن هم بوده چرا که در شش دیداری که وردربرمن لباسی به این مناسبت به تن داشته شکست نخورده است.جهش 17 امتیازی مجید در هفته کم فراز و نشیب برندها
شنبه 27 آذر 1395 | ( نظرات )

تیم کیتز – در پایان هفته چهاردهم لیگ برتر 96-95 مجید توانست با در اختیار داشتن 6 تیم و به لطف ارتقا جایگاه گسترش فولاد و سیاه جامگان در جدول رده بندی لیگ با افزودن 17 امتیاز به امتیازات قبلی خود، صدرنشینی خود را در جدول برندها بیش از پیش استحکام بخشد.

با عملکرد مجید به نظر می رسد که جنگ میان سایر برندها برای کسب رتبه دوم باشد. جایگاهی که در حال حاضر و به خاطر عملکرد جیووا در هفته های گذشته در اختیار این برند ایتالیایی است، اما این جایگاه به شدت از سوی سه برند آلشپرت، یوسف جامه و جوما تهدید می شود.

همچنین با توجه به سیر نزولی جیووا و امتیازگیری سایر برندها پیش بینی می شود این برند ایتالیایی در پایان فصل تا رده پنجم یا ششم سقوط کند.

رده بندی کامل برندها در پایان هفته چهاردهم را همراه با جزئیات بیشتر از طریق گزینه "رده بندی هفتگی برندهای لیگ برتر" در منوی سمت چپ سایت مشاهده نمایید.لباس دوم استقلال خوزستان با همان طرح شبه آدیداسی!
شنبه 27 آذر 1395 | ( نظرات )

تیم کیتز تیم فوتبال استقلال خوزستان در دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر 96-95 لباس دومی با طرح مشابه لباس اول خود که از لباس دو سه فصل پیش چلسی الگو گرفته است مورد استفاده قرار داد.

پیراهن، شورت و جوراب سفید با جزئیات آبی که شامل نوارهای روی شانه و لبه آستین و پایین پیراهن می شود ارائه شده است. هر چند در چند هفته گذشته یک خط از سه خط های روی شانه و همچنین هر سه خط کناره های شورت حذف و نوشته START در اندازه بزرگ در کناره شورت چاپ شده است اما این موضوع تغییری در دیدگاه بیننده نسبت به کپی بودن و عدم اصالت این طرح ایجاد نمی کند.

استقلال خوزستان اولین بار در فصل جاری در دیدار هفته ششم مقابل صنعت نفت آبادان از لباس دوم خود با همین ترکیب رنگی سفید و آبی و البته با برند آل اشپورت (آلشپرت) استفاده کرده بود.