رسانه تخصصی مستقل
عدم وجود لباس ملی، بزرگترین نقص ورزش ایران
دوشنبه 30 آذر 1394 | ( نظرات )

تیم کیتز - هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال در این زمینه اظهار داشت: همانطور که در بیشتر کشورهای جهان پیراهن ملی ورزشکاران کشور مشخص است، برای مثال کشور هلند با پیراهن نارنجی، برزیل با پیراهن زرد، ایتالیا با پیراهن آبی، در تمام رشته‌های ورزشی حتی شنا که با تکه پارچه‌ای بر تن ورزشکار به عنوان لباس ملی آنها انتخاب می‌شود اما ایران از جمله معدود کشورهای جهان است که همچنان لباس ملی آن مشخص نیست.

وی ادامه داد: به طور مثال حتی کشوری مانند عراق دارای لباس ملی است اما کشور ایران به دلیل مشخص نبودن لباس ملی در ورزش‌های گروهی گاهی از رنگ سفید، گاهی سبز و قرمز و گاهی حتی از رنگ‌های آبی و سرمه‌ای استفاده می‌کنند و این تشتت رنگ‌ها باعث می‌شود حالت همبستگی بین ورزشکاران و هواداران نیز به طور کلی وجود نداشته باشد.

نصیرزاده گفت: فاصله زمان پس از پیروزی انقلاب تا حالا فرصت کافی بود برای فکر کردن و مشخص کردن یک لباس ملی که گاهی مواقع آن را به رنگ قرمز، گاهی سفید و گاهی سبز رنگ‌های تشکیل دهنده پرچم ایران هستند، می‌بینیم. هم اکنون نیز در تمام مسابقاتی که تیم‌های ملی ایران در رشته‌های بسکتبال، فوتبال، والیبال، هندبال و سایر رشته‌های گروهی حضور دارند، پیراهن ملی ایران مشخص نیست.

وی با بیان اینکه بنده این موضوع را شخصا به کمیته ملی المپیک مطرح کردم، تاکید کرد:  در حالی که می‌توان برای این کار تصمیم یک روزه‌ای گرفت و به تمام فدراسیون‌ها آن را الزام کرد که فقط از لباس ملی استفاده کنند اما مشخص می‌شود انگار در تمام فدراسیون‌ها لباس تیم ملی بر اساس سلیقه افراد و اشخاص مشخص می‌شود و هیچ رنگ ملی برای لباس ما نداریم و این یک نقص بسیار بزرگ برای ورزش ایران است.

منبع: فارس


لغو لباس 2015 برزیل به دلیل فروش نا امید کننده 2014
یکشنبه 29 آذر 1394 | ( نظرات )

تیم کیتز – به دنبال نمایش ضعیف برزیل در سال 2014 و فروش نا امید کننده لباسهای این تیم در سال 2014، نایک از عرضه لباس سال 2015 به این تیم و بازار فروش هواداری منصرف شد.

اخیرا یکی از نشریات برزیلی به وضعیت مبهم لباس اول و دوم تیم ملی برزیل که باید امسال مورد استفاده قرار می گرفت پرداخت. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود لباس جدید در بهار امسال رونمایی و مورد بهره برداری قرار بگیرد که این اتفاق هرگز رخ نداد، هر چند تیم ملی زنان برزیل این لباس را در جام جهانی به تن کرد.

با توجه به شکست وحشتناک هفت بر یک برزیل مقابل آلمان در نیمه نهایی جام جهانی 2014 میل به خرید پیراهن برزیل را در بین هواداران کاهش داد و از این رو تعداد بسیار زیادی از لباس های سال 2014 برزیل در انبارها مانده و هنوز به فروش نرفته که منجر به کاهش قیمت آنها نیز شده است.

کمپانی نایک و فدراسیون فوتبال برزیل اعلام کردند که تصمیم به استفاده از لباسهای سال گذشته در اواخر سال 2014 اتخاذ شده است و همچنین تاکید شده است که لباس های جدید برزیل در سال 2016 و پیش از کوپا آمریکا و المپیک ریو منتشر خواهد شد.


از ببر و پلنگ و گل و بلبل تا نمادهای شکیل
یکشنبه 29 آذر 1394 | ( نظرات )

تیم کیتز - مدتی است که وارد فصل سرما شده ایم و با کاهش بیشتر دما در هفته های اخیر استفاده از پوشاک گرم در بین تیم ها رواج یافته است.

با این حال در جریان مسابقات بازیکنان روی نیمکت علاوه بر گرمکن و ژاکت از اقلام اضافی مانند پتو با انواع و اقسام اشکال و طرح و رنگ از نقش خطوط بدن ببر و پلنگ تا پرنده و گل برای گرم نگه داشتن خود بهره بردند.

هر چند در سال های گذشته هم شاهد این صحنه ها بودیم ولی هربار که این اتفاق تکرار می شود ناهمگونی طرح و نقش پتوها با محیط ورزش حرفه ای بیشتر توی ذوق می زند.

در این بین اما بوده اند تیم هایی که از قبل پتوهای اختصاصی با لوگو یا نماد باشگاه را تدارک دیده اند که از این بین می توان به استفاده سپاهان از شکل گرافیکی شیر به عناون نماد باشگاه در فصل های گذشته و استفاده استقلال از پتوهایی با لوگوی باشگاه اشاره کرد. گرچه استقلالی ها در لابلای این پتوهای شکیل از پتوهای گلدار هم استفاده کردند!

هر چند طرح و نقش روی پتو تاثیری بر میزان حفظ گرمای آن ندارد اما استفاده از پتوهای مناسب محیط ورزشی حداقل در فوتبالی که در زمینه فنی چیز زیادی برای عرضه ندارد می تواند ظاهری مطلوب تر به مخاطب ارائه کند.


اندر عجایب فوتبال این سرزمین!
شنبه 28 آذر 1394 | ( نظرات )

تیم کیتز – هر هفته ای که از رقابت های لیگ برتر به عنوان بالاترین سطح فوتبال ایران سپری می شود سرشار از اتفاقات مختلفی است که در تعارض با قواعد پوشش تیمی در فوتبال حرفه ای دنیا است و این در حالی است که اتفاقاتی به مراتب عجیب تر در سطح های پایین تر فوتبال و سایر رشته ها رخ می دهد که به دلیل پوشش تصویری ضعیف از دیدگان عموم پنهان می ماند.

در یکی از این اتفاقات شگفت آور که در هفته نوزدهم لیگ دسته اول فصل 95-94 رخ داد تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان در دیدار مقابل پارسه تهران در هر نیمه با لباس هایی با رنگ متفاوت در زمین حاضر شد!

در ابتدا تصور ما بر این بود که تصاویر مربوط به دو مسابقه متفاوت است، ولی با تماشای ویدئوی مربوط به این مسابقه این اتفاق عجیب برای ما محرز شد. آلومینیوم هرمزگان در نیمه اول مسابقه با لباس های یکدست آبی وارد زمین مسابقه شد و شرایط نامساعد زمین لزوم تعویض لباس در بین دو نیمه که از قواعد امروز فوتبال است را افزایش داد.

در حالی که بازیکنان آلومینیوم هرمزگان در پایان نیمه اول زمین بازی را با لباس یکدست آبی ترک کردند، در آغاز نیمه دوم با لباس های یکدست زرد وارد زمین شدند و تعجب هر بیننده ای را بر انگیختند.

از اتفاقات این مسابقه این نتیجه حاصل می شود که آلومینیوم هرمزگان فقط یک سری لباس برای لباس اول و یک سری برای لباس دوم خود در اختیار دارند که در فوتبال امروز امری غیر طبیعی و باور نکردنی به شمار می رود.

این دست اتفاقات نه تنها به شان و شخصیت باشگاه لطمه وارد می کند بلکه اعتبار مجموعه لیگ و فوتبال کشور را زیر سوال می برد.

مشاهده ویدئو

[http://www.aparat.com/v/is9XH]لباس جدید راه آهن در فصل 95-94
جمعه 27 آذر 1394 | ( نظرات )

تیم کیتز – پس از جیووا و لژیا، آل اشپورت سومین برندی است که بر روی لباس تیم فوتبال راه آهن در فصل 95-94 می نشیند.

راه آهن از ابتدای فصل تا کنون از دو طرح لباس اول و دو طرح لباس دوم از جیووا و یک طرح لباس اول از لژیا بهره برده و حالا در آخرین هفته نیم فصل مقابل پرسپولیس لباس های آل اشپورت به تن داشت.

لباس جدید شامل پیراهن یقه هفت زرد با یک تکه کوچک سیاه در قسمت جلویی یقه و خطوط سیاه در قسمت پهلوها که دور تا دور یک فضای تهویه در پهلوها را طی کرده اند.

شورت سیاه با خطوط عمودی زرد رنگ و جوراب های سیاه که در محدوده مچ پا به پایین به رنگ سفید است ترکیب ششمین لباس راه آهن در فصل 95-94 را تکمیل می کند.

تصاویر اختصاصی تیم کیتز از لباس اول جدید راه آهن یزدان در فصل 95-94 را می توانید در قسمت گالری عکس خبر مشاهده نمایید.

گالری عکس خبر