رسانه تخصصی مستقل

پایان مالکیت انحصاری آدیداس بر "سه خط"
پنجشنبه 30 خرداد 1398 | ( نظرات )تیم کیتز – اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا حقوق مالکیتی آدیداس بر نشان "سه خط" معروف در قاره سبز را از این کمپانی باز پس گرفت.

تلاش های آدیداس برای حفظ امتیاز بهره برداری از نماد سه خط که در سال 2014 به عنوان علامت تجاری در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا به ثبت رسیده بود با شکست مواجه شد.

پس از آن برند پاتریک ضمن عدم پذیرش این موضوع، با تاکید بر اینکه شکل و فرم این سه خط به اندازه کافی متمایز و منحصربفرد نیست، با طرح دعوی خواستار لغو امتیاز انحصاری "سه خط" برای آدیداس در قاره اروپا شده بود.

این اعتراض در سال 2017 مورد پذیرش اداره مالکیت معنوی اروپا قرار گرفت و حالا بر اساس رای دادگاه در تاریخ 29 خرداد 98 این امتیاز از آدیداس سلب شد. در حکم اعلام شده آمده است که این نشان تنها در 5 کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا توانسته هویت مستقل خود را بدست آورد و به همین دلیل این امتیاز قابل تعمیم به کل اتحادیه اروپا نیست.

دادگاه سه خط عمودی، افقی و به هر جهت دیگری را نشانه ای صراحتا معمولی قلمداد کرده و اجازه ثبت آن به عنوان علامت تجاری را از آدیداس سلب کرده است. حکم صادره همچنان در دیوان عالی دادگستری اروپا قابل تجدید نظر خواهد بود و آدیداس این شانس را دارد که امتیاز از دست رفته را به خود باز گرداند.

حالا با این حکم نگرانی های آدیداس از احتمال بهره برداری از علامت سه خط از سوی دیگر برندهای تولید کننده کفش و اقلام ورزشی افزایش خواهد یافت و با استناد به تصمیم دادگاه آدیداس حق اعتراض به این موارد را نخواهد داشت.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 31 خرداد 1398 02:27 ب.ظ
تیم کیتز جواب علی رو بده
جمعه 31 خرداد 1398 01:31 ق.ظ
یعنی طرح دو خط برند پانریک قدیمی تر از آدیداسه؟؟
من همیشه ادیداسو به خاطر این هوشمندیش تحسین میکردم که با سه خط ساده برای خودش یک امضا ساخته نگو که...!
علی جمعه 31 خرداد 1398 12:29 ق.ظ
ینی اگه تایید بشه کیت های 2019/20 ادیداس تغییر میکنه؟
تیم کیتز پاسخ داد:
سلام، تغییری در طرح ها ایجاد نخواهد شد، تنها در صورت استفاده دیگر برندها از این ترکیب سه خط آدیداس قابلیت پیگیری حقوقی نخواهد داشت.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic