رسانه تخصصی مستقل
استفاده از بازوبند آدیداس اولین خطای ایران در جام بود؟
شنبه 26 خرداد 1397 | ( نظرات )تیم کیتز – روز گذشته اولین بازی تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه که با برتری یک بر صفر مقابل مراکش به پایان رسید با یک ناهماهنگی در اقلام مورد استفاده ملی پوشان ایران همراه بود.

مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقه بازوبند کاپیتانی آدیداس را به بازو بسته بود، این در حالی است که کاپیتان تیم های حاضر در تورنمنت های فیفا باید از بازوبند اختصاصی که توسط این نهاد و با مضمون بازی جوانمردانه تدارک دیده می شود استفاده کنند.

تا میانه روز سوم رقابت ها و در پنج بازی برگزار شده 7 کاپیتان طبق قاعده مرسوم از بازوبندهای فیفا در رنگ متضاد با رنگ پیراهن تیم خود و متفاوت با رنگ بازوبند کاپیتانی تیم حریف استفاده کرده اند.

از بین سه کاپیتان باقی مانده راموس کاپیتان اسپانیا بازوبندی با سه رنگ پرچم اسپانیا را روی بازوبند فیفا بسته بود، دیگو گودین کاپیتان اروگوئه بازوبندی با لوگوی فدراسیون فوتبال اروگوئه و مسعود شجاعی کاپیتان ایران نیز بازوبند قرمز رنگ با محتوای سه خط بزرگ و لوگوی کوچک آدیداس همراه با حرف C را به بازوی خود بسته بود.

بر اساس قوانین فیفا وجود هرگونه علائم، نشانه ها و عناصر تزئینی، تبلیغاتی، شعار و حتی پرچم ملی بر روی بازوبند کاپیتانی ممنوع است و تنها به کار بردن عبارت "Captain" و یا حرف اختصاری آن "C" و یا ترجمه این عبارت از موارد مجاز ذکر شده است.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا یکشنبه 27 خرداد 1397 11:51 ق.ظ
پرسپولیس با لی‌نینگ قرارداد بسته. بنده اطلاع دارم
s7 شنبه 26 خرداد 1397 06:50 ب.ظ
سلام
دیروز منظم ترین پوشش تیم ملی رو تو تمام بازی هاش دیدیم هم لباس بازیکنا و هم لباس دروازبانا
برتریش نسبت به لباس 2006 هم توی طراحی لوگوی فدراسیون توسط آدیداس نسبت به پوما بود و البته درج اطالاعات بازی،
با اون همه هجمه به نظر من پوششمون آبرومندانه بود.
تیم کیتز پاسخ داد:
سلام، همه این موارد رصد شده و مطالب مرتبط با هر یک در دست تهیه است که به مرور منتشر می شود.
مزدک بردیا شنبه 26 خرداد 1397 06:04 ب.ظ
انتقاد جای خود فقط چرا به بحث فونت و شماره تیم لوگوهای روی لباس و بقیه موارد نمی پردازید؟
تیم کیتز پاسخ داد:
سلام، البته که هدف اصلی ما برطرف شدن ایرادات است و زمانی که همه چیز ایده آل باشد در واقع به این معنی است که ماموریت ما به پایان رسیده، با این حال مطالب مرتبط با موارد مثبت یک به یک در دست تهیه است که به مرور منتشر می شود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات