رسانه تخصصی مستقل
ایران با فونت رسمی آدیداس در جام جهانی
دوشنبه 21 خرداد 1397 | ( نظرات )تیم کیتز – تصاویر منتشر شده از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران استفاده از فونت جدید و رسمی آدیداس برای جام جهانی 2018 را تایید می کند.

سرانجام پس از گذشت چهار سال فونت قدیمی از لباس تیم ملی رخت بر بست و جای خود را در این دوره از جام جهانی به فونت های استاندارد آدیداس برای سال 2018 داد. فونت شماره و نام بازیکنان علاوه بر تغییر فرم، با تغییر رنگ از مشکی به قرمز همراه بوده است.

فونت شماره پیراهن تیم ملی در جام های جهانی 1978 و 1998 به رنگ قرمز، در 2006 سبز و در جام جهانی 2014 به رنگ مشکی بوده است. این در حالی است که ترکیب رنگ لباس تیم ملی در سال 1978 سفید و قرمز، در 1998 سفید سبز، در 2006 سفید و قرمز با جزئیات سبز و در 2014 سفید و قرمز و سبز بوده است.

البته در این کوچ از فونت قدیمی به فونت جدید در چاپ شماره برخی بازیکنان از جمله میلاد محمدی و پژمان منتظری کم دقتی صورت گرفته چرا که عدد 5 به صورت وارونه روی پیراهن این دو بازیکن چاپ شده است.

در بین تصاویر منتشر شده نمایی از پشت پیراهن بازیکنان دیده نمی شود که این موضوع بحث استفاده از فونت نوشتاری برای نام بازیکنان و همچنین وجود یا عدم وجود لوگوی فدراسیون فوتبال ایران بر روی شماره ها را همچنان مبهم نگاه داشته است. با این حال پیش بینی می شود برای نام بازیکنان از فونت جدید استفاده شده و شماره ها نیز به صورت ساده و بدون لوگوی فدراسیون باشد.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین دوشنبه 21 خرداد 1397 10:54 ب.ظ
فدراسیون چطور میخواد این لباس رو به فروش برسونه؟
s7 دوشنبه 21 خرداد 1397 04:00 ب.ظ
سلام
با فونت جدید، پیراهن تیم ملی خیلی خوب شده، فقط یه سوال، به نظرتون تو ایران این فونتا رو چسبوندن یا خود آدیداس این کارو کرده؟
چون کمی بی نظمی تو مکان فونت ها و از اون مهم تر برعکس بودن عدد 2 و 5 هست، فونت مراکش هم اصلاح شده ولی این بی نظمی هارو نداره.
تیم کیتز پاسخ داد:
سلام، به احتمال زیاد شماره ها در روسیه تهیه و توسط مرکز واسطی روی پیراهن چاپ شده است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات