رسانه تخصصی مستقل
تاج: "قرارداد بسیار خوبی با آدیداس بسته شد"!
سه شنبه 22 خرداد 1397 | ( نظرات )تیم کیتز (اختصاصی) – مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال چندی قبل در حاشیه یکی از نشست های فوتبالی توضیحاتی را پیرامون لباس تیم ملی ارائه داد.

خبرنگار تیم کیتز در حاشیه این نشست قصد پیگیری جزئیات لباس تیم ملی از رئیس فدراسیون فوتبال را داشت که مهدی تاج در مواجهه با خبرنگار ما از پاسخ به هرگونه سوال چالشی طفره رفت و به توضیحات کلی و صرفا تعریف و تمجید از آدیداس پرداخت.

تاج اظهار داشت که آدیداس شرکت معتبری است که قراردادهای آن افشا و اعلام می شود و قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس را "قرارداد بسیار خوب" قلمداد کرد. حال اینکه در ظاهر این قرارداد هیچگونه دستاورد محسوسی چه از نظر طرح و رنگ اختصاصی و چه از نظر درآمدزایی برای فوتبال ایران نداشته است.

خبرنگار تیم کیتز تلاش زیادی داشت تا در ارتباط با ابعاد مختلف همکاری فدراسیون با آدیداس، نحوه عرضه پیراهن تیم ملی در داخل کشور به هواداران با توجه به محدودیت های موجود و همچنین فراخوان طراحی لوگوی جدید فدراسیون توضیحات تاج را جویا شود اما از آنجایی که ظاهرا رئیس فدراسیون فوتبال به ماهیت موشکافانه سوالات خبرنگار تیم کیتز پی برده بود اجازه مطرح کردن سوالات جزئی تر در ارتباط با لباس تیم ملی را نداد تا همچنان ابهامات زیادی پابرجا بماند.

اما مهمترین نکته در این بین این است که فدراسیون فوتبال هر دو لباس تیم ملی و سایر پوشاک تمرینی و گرمکن و ... را از بین تولیدات آماده آدیداس خریداری کرده است، از این رو عملا هیچگونه کد محصول مشخصی مختص تیم ملی ایران و تحت نام ایران در سیستم فروش جهانی آدیداس به ثبت نرسیده تا بتوان با رهگیری فروش آن ها میزان فروش و درصد سهم فدراسیون از آن را مشخص کرد.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سینا جمعه 25 خرداد 1397 09:12 ق.ظ
شما درس میگی. باید ادیداس بپوشیم پول هم بهشون بدیم لباس اختصاصی نداشه باشیم . نمایندگی که لباسشو به ما عرضه کنه تو تهران نباشه. ساده ترین لباس با پایینترین تکلونوژی بپوشیم. ولی فقط این افتخار بزرگ نصیب ما بشه که اددییداسس بپوشیم
حسن قهرمانی جمعه 25 خرداد 1397 01:37 ق.ظ
آقا سینا فکر میکنم بحث و جدل ما با هم به جای نمیرسه چون جنابعالی هنوز متوجه قضیه نشدید و فکر نکنم در نهایت هم متوجه بشید .

* الان به نظر میرسه آقای کیروش و همچنین بچه های تیم ملی از لباس ها بسار راضی هستند و این مهترین مسله هستش .

* فقط یک سوال بنده رو جواب بدید .. برای چی یا به چه دلیل نباید به آدیداس پول بدیم یا اینکه بهتر بگم آدیداس لباس مجانی به ما بده ؟ ... آیا مصر لباس مجانی تنشه ؟ یا مراکش ؟ چرا برای ما باید مجانی باشه ؟

* در مورد نمایندگی آدیداس هم خدمتتون عرض کنم برای چندمین بار ..تو مملکت ما شرایط احراز قوانین فعالیت برندها بین المللی وجود نداره قربان چون تو مملکت ما قوانین پوششی یا حمایتی در ضمینه قوانین کپی رایت یا همون حق نشر وجود نداره پس برندی مثل آدیداس نمیتونه بیاد داخل مملکت ما و برای شما نمایندگی رسمی بزنه تا شما بتونید لباس تیم ملی یا هر چیز اورجینال دیگه ای رو تهیه کنید ... اینم برمیگرده قوانین و مقررات مملکتی ما دیگه مشکل آدیداس نیست ...

* رونمایی رسمی آدیداس به طور سنتی همیشه در یک بازی رسمی بوده این رو میتونید از خود آدیداس بپرسید اگر حرف بنده براتون صدق نمیکنه.. برای مثال رونمایی از لباس تیمی مثل رئال بعد از جام جهانی و در انترنشنال لیگ در امریکا ذرونمایی میشود ... درسته تصاویری حرفه ای از پیراهن ها ارائه میشه ولی به اون رونمایی نمیگن .
سینا پنجشنبه 24 خرداد 1397 10:40 ق.ظ
نمیدونم چه اسراری داری که آدیداس بپوشیم و پول هم بهشون بدیم.آیا این درشان یه تیم حاضر در جام جهانی هست
؟؟ آدیداس به عنوان برند کیت تیم ملی باید نمایندگی داشته باشه که لباسشو عرصه کنه غیر از اینه؟ رونمایی آدیداس از لباس رئال بایرن. المان ژاپن هیچکدوم در بازی رسمی صورت نگرفت و به صورت پترن گرافیکی بود
حسن قهرمانی پنجشنبه 24 خرداد 1397 01:28 ق.ظ
اولا یعنی چی قرارداد جاری وضع نمیشه ؟!!
دوما شرایط ما و مراکش کاملا همسان بود دقیقا همراه با تیم ملی ما لباسشون رونمایی شد طبق درخواستی که آدیداس از این دو تیم انتظار داشت ... مشخصه که اطلاع ندارید رونمایی آدیداس مثل نایکی نیست رونمایی باید در یک بازی رسمی انجام بگیره نه در یک شو مدل ... در ضمن آدیداس از لباس مراکش به قول شما رونمایی نگرفت خود مراکشی ها توی ک شو داخلی از لباس رونمایی کردن که کاملا غیر رسمی بود و از طرف آدیداس نبود .

* سوماَ بنده هم همین رو عرض کردم که ما قرارداد نداریم فقط خریدار هستیم.

* چهارماَ برای چی باید آدیداس توی ایران نمایندگی رسمی داشته باشه به چه دلیل ؟ لطفا برام توضیح بدین

* برای آدیداس مهم نیست که ما تبلیغ میکنیم برای این برند چون اونها نیازی به ما ندارن برای تبلیغ.

* قطعا بچه های تیم ملی مثل شما فکر نمیکنند شاید براشون مهم باشه که لباس با برند خوب بپوشن ولی بیشتر از هر چیزی کیفیت و تکنولوژی پارچه لباس که خیلی حیاتی هستش در داخل زمین بازی براشون اهمیت داره ... هر چند که الباس کنونی تکنولوژی پاینتری نسبت به بقیه تیم های ادیداس پوش دیگه داره ولی مطمئنم که حرفم رو قبول دارید که همین لباس با فاصله خیلی زیادی کیفیت پارچه اش بهتر از لباس های سطح پایین آل اشپورت هستش .

* مصر چدین سال هست که مشتری آدیداس هست نه به قدمت بقیه ولی اونها هم اسپانسر نیستن. در ضمن طرح اختصاصی در کیت ست تیم ملی مصر دیده نمیشه .
سینا چهارشنبه 23 خرداد 1397 07:00 ب.ظ
درضمن قرارداد مصر اسپانسری هست و ادیداس طرح اختصاصی زده براشون
سینا چهارشنبه 23 خرداد 1397 06:55 ب.ظ
جام جهانی موضوعش با هر تورنومنتی فرق داره و اصلا قراردادن جاری وضع نمیشه. شرایط ما و مراکش مگه تو کپی رایت یکی نیست.؟ پس جرا ادیداس برا مراکش رونمایی گرفت اما ایران از رو حدس و گمان فهمیدیم طرح لباس چیه منم قبول دارم ادیداس و نایکی هیچوقت اختصاصی برا ما طرح نمیزنن ولی هیچ تیمی تو جام جهانی لباساشو نمیخره.. ومطمئن باش که ما اصلا قراردادی با ادیداس نداریم و از طریق واسطه ها تخفیف گرفتیم حتی ادیداس نمایندگی تو ایران برا فروش نداره.. ما الان داریم برا ادیداس تو جام جهانی هرچند کم تبلیغات انجام می‌دهیم پول هم می‌دیم..این چه برند پوشیدنیه؟بله ال اسپورت با قرارداد هنگفت بهتر از ادیداس باآبرو ریزی
سینا چهارشنبه 23 خرداد 1397 08:16 ق.ظ
اقای قهرمانی ادیداس هیچ قراردادی با ما نداره فقط لباساشو با 70درصد تخفیف میده به ما ینی تیم محله ما هم میتونه اینطوری ادیداس بپوشه.این مایه ننگه که ما فقط به خاطر برند بودن ادیداس بپوشیمش و لباسا رو خریداری کنیم.درضمن ال اشپورت سال قبل وه اسپانسر بود میدونی چقد به فدراسیون پول میداد. درآمد زایی بهتر از برند پوشیدنه .جوما هم معروفه فقط نشد ادیداس. منطقی باشیم ما الان کاملا بی هویتیم حداقل باید لباسا رایگان باشن
حسن قهرمانی چهارشنبه 23 خرداد 1397 12:19 ق.ظ
تیم کیتز !!! لطفا سوال من رو پاسخ بدید کدوم برند با کیفیت و مورد تأیید فیفا حاضر هست برای یک خریدار مقطعی و کشورهای که ناقض قانون کپی رایت هستن هزینه کنه و وقت و انرژیش رو بزاره ؟

* آیا اینکه میفرمایید لباس تمرینی یا لباس آماده استفاده شده فقط برای ایران این وضعیت بوده ؟ آیا برای کشورهای مثل ولز ، ایرلند شمالی یا مراکش و .... این وضعیت وجود نداره ؟
* به نظر من همین که برندی مثل آدیداس حاضر شده به کشوری مثل ایران با تمام مشکلاتش در ضمینه کپی رایت و تحریم ها و ... با هر شرایطی لباس و تجهیزات بده ریسک بزرگی کرده و کشور ما هم در حد مطلوب بهره برده ... بهتر از این بود دوباره آل اشپورت یا جوما بپوشیم .... حتی اگر قراردا به قول معروف به شکل قرارداد ترکمنچای همه بسته شده باشه باز هم خوبه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات