رسانه تخصصی مستقل
تو هم پیر شدی فونت جان!
دوشنبه 9 بهمن 1396 | ( نظرات )تیم کیتز - یکی دیگر از فونت هایی که با تار و پود لیگ عجین شده فونتی است که سال ها قبل آل اشپورت برای اولین بار وارد فوتبال ایران کرد.

شماره بازیکنان نفت تهران در سری جدید لباس اول این تیم در فصل 97-96 در حالی با این فونت نوشته شده بود که این فونت اولین بار در فصل 90-89 توسط پرسپولیس و استقلال و از فصل 91-90 توسط سایر تیم ها مورد استفاده قرار گرفت.

پس از آن و با توجه به فرم و حجم خاصی که فونت مذکور داشت با اقبال عمومی در بین علاقه مندان واقع شد و به غیر از معدود مواردی در همه لباس های آل اشپورت در اندازه ای نسبتا بزرگ که بخش اعظمی از پشت پیراهن را اشغال می کرد نمایانگر شماره بازیکنان بود.

اما رفته رفته و با بهره گیری مکرر از این فونت در طول سالیان متمادی این پر حجم دور گرد دیگر آن جذابیت اولیه را برای بیننده نداشت و به واسطه تکرار بی شمار و همچنین عدم همگام سازی با فرم های گرافیکی به روز متناسب با زمان حال به یکی دیگر از اجزای کلیشه ای و تاریخ گذشته فوتبال ایران تبدیل شد.

به نظر می رسد این روزها که این برند فعالیت چشمگیر سابق را در فوتبال ایران ندارد بهترین زمان برای پوست اندازی و ظهور در قالبی جدید با طرح ها و فونت های به روز فرا رسیده باشد، اتفاقی که در لباس دوم جدید نفت تهران چشمه هایی از آن را شاهد بودیم.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
روهام چهارشنبه 11 بهمن 1396 12:35 ب.ظ
سلام. یه سوال داشتم
توپ این فصل لیگ قهرمانان آسیا اختصاصیه یا کپی لیگ های اروپایی؟؟
فصل های پیش رنگ آبی توپ ها مشخصه آسیایی بودن توپ ها بود. امسال چطور؟؟
با تشکر
تیم کیتز پاسخ داد:
سلام، آنچه در ظاهر پیداست ترکیب رنگی استفاده شده مختص این مسابقات است اما بر اساس مشاهدات لوگوی AFC بر خلاف فصول گذشته روی توپ فصل جدید به چشم نمی آید. برای روشن تر شدن این موضوع باید منتظر آغاز مرحله گروهی رقابت ها بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic